Korzyści dla klientów stericlin®

Odpowiedzialność zobowiązuje – od ponad 45 lat

Od ponad 45 lat produkujemy pod marką stericlin® systemy wskaźnikowe, systemy barier sterylnych
i wyposażenie do sterylizacji. Naszymi klientami są szpitale, gabinety lekarskie i usługodawcy w Niemczech i ponad 70 innych krajach.


Jakość i bezpieczeństwo

Nasze produkty wytwarzamy na nowoczesnych liniach produkcyjnych w warunkach dla pomieszczeń czystych, korzystając z procesów poddawanych starannej walidacji. Należą do nich wewnętrzne kontrole procesów przez cała dobę i pełna, wspierana przez IT, identyfikacja pochodzenia wszystkich wykorzystywanych materiałów. Każdy klient stericlin® może polegać w każdej chwili na jakości naszych wyrobów.


Spełnianie wymogów norm

Wymagania krajowych i międzynarodowych norm i ustaw dla produktów medycznych stanowią podstawę rozwoju i produkcji naszych wyrobów. Są to normy DIN EN ISO 11140-4 i 11140-3 dla systemów testowych Bowie-Dick, DIN EN 867-5 dla systemów kontroli wsadów Batch Monitoring System i DIN EN ISO 11607 oraz DIN EN 868 dla systemów barier sterylnych. Nasza produkcja odbywa się w pomieszczeniach o kontrolowanych parametrach (clean room) 8 klasy ISO, zgodnie z DIN EN ISO 14644 część 1 i 3 i jest certyfikowana
według ISO 13485. Zlecamy zewnętrznym podmiotom kontrolę zgodności naszych produktów ze ścisłymi wymogami norm. Nasz pakiet jednorazowego testu Bowie-Dick otrzymał na przykład znak jakości Kitemark, nadany mu przez renomowany i uznany na arenie międzynarodowej instytut kontrolny British Standards Institution (BSI).


Serwis i doradztwo

W centrum naszych starań znajdują się doskonały serwis i zadowolenie klientów. Naszym klientom doradzamy i opiekujemy się nimi na całym świecie - w siedmiu językach.Ciągle rosnące wymagania wobec personelu w centralnych stacjach sterylizacji i w specjalistycznych oddziałach wiążą się z koniecznością ciągłego dokształcania. Chętnie w tym pomożemy! Nasi kompetentni pracownicy przeprowadzą na miejscu obszerne, teoretyczne i praktyczne, szkolenia z zakresu obchodzenia się z systemami barier sterylnych, wyposażenia do sterylizacji i systemów wskaźnikowych. Ponadto organizujemy pecjalistyczne imprezy i warsztaty jak na przykład naszą akademię stericlin®.


Asortyment produktów

Nasz asortyment jest bardzo szeroki i obejmuje systemy wskaźnikowe, systemy barrier sterylnych, akcesoria do sterylizacji, produkty do oznaczania i dokumentowania, produkty do logistyki materiałów sterylnych oraz produkty higieniczne. Stawiamy sobie za cel dalszy, ciągły rozwój produktów z uwzględnieniem oczekiwań naszych klientów oraz norm i ustaw, które obowiązują dla produktów medycznych. W ten sposób powstał nasz nowy produkt: woreczki zabezpieczające do zdezynfekowanych produktów medycznych, który spełnia wymagania zaleceń specjalistycznej komisji jakości (90) DGSV e. V. z roku 2015.


Ciągłość dostaw

Nasze duże możliwości magazynowe i najnowocześniejsza technologia magazynowa gwarantują bezpieczny załadunek i krótkie terminy dostaw. Utrzymujemy kompleksowy system powiązanych ze sobą procesów, których optymalizacja pozwala coraz bardziej usprawniać i skracać czas reakcji i dostaw.


Ochrona klimatu

Świadomość ekologiczna jest częścią naszej polityki przedsiębiorstwa: pracujemy w sposób neutralny klimatycznie. Nieuniknioną emisję kompensujemy przy pomocy uznanych międzynarodowo certyfikatów redukcji emisji. Ponadto spełniamy wszystkie wymagania normy DIN EN ISO 14001 w zakresie zarządzania środowiskiem i normy DIN EN ISO 50001 w zakresie zarządzania energią.